Tyrėjų teigimu sukčiai uždirbo daugiau nei 180 mln. USD iš internetinės reklamos.

Methbot – tai naujas etapas sudėtingame internetinių nusikaltimų pasaulyje. Taip teigia šią operaciją atskleidusi kibernetinio saugumo bendrovė White Ops.

„Tai labai aukšto lygio kibernetinė afera, su kuria anksčiau niekam neteko susidurti,“ sakė White Ops vyriausiasis pareigūnas Eddie Schwartz.

Methbot veikia kaip suklastotas reklamos tarpininkų ratas: bendrovės sumoka milijonus už brangias vaizdo reklamas, kurios patalpinamos netikrose interneto svetainėse. Nusikaltėliai sukūrė daugiau kaip 250 000 suklastotų interneto puslapių, kuriuose nesilanko joks žmogus. Pirmą kartą šią aferą White Ops pastebėjo spalio mėnesį. Sukčių pelnas siekia iki 5 milijonų USD per dieną. Kiekvieną dieną sukuriama iki 300 milijonų „vaizdo įrašų“.

Anksčiau sukčiai buvo įsigudrinę skleisti virusus per reklamas ir klastoti reklamų paspaudimus. Tačiau Methbot – tai naujo lygio afera.

Pasak White Ops, sukčiai kažkokiu būdu gavo 500 000 IP adresų iš dviejų didžiausių pasaulyje interneto registrų (iš viso yra penki tokie registrai) ir juos konfigūravo taip, kad atrodytų, jog jie yra išsidėstę visose Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Jie sukūrė programą, kurios pagalba atrodo, kad kompiuteriais (teisėtuose duomenų centruose) naudojasi realūs žmonės, turintys net Facebook paskyras (kurių iš tikrųjų jie neturėjo), kad būtų galima patalpinti papildomas reklamas.

Hakeriams pavyko apeiti suklastotos reklamos blokavimo funkciją, nes jie išsiaiškino, kaip sukurti programinę įrangą, mėgdžiojančią realų žmogų, kuris paprasčiausiai naršo internete dienos metu.

„Methbot – tai ideali tikros naršyklės imitacija. Laikui bėgant ji nuolat tobulėjo, tai yra darėsi vis panašesnė į tikrą naršyklę, todėl jos taip ilgai nepavyko aptikti,“ sakė White Ops prezidentas Michael Tiffany.

Tačiau žiniasklaidos specialistai pastebi, kad šiuo metu reklamos rinkoje egzistuojantys dar 300 milijonų suklastotų „vaizdo įrašų“ kelia daug problemų žiniasklaidos bendrovėms, kurios konkuruoja dėl iš tikrųjų neegzistuojančios auditorijos.

Pasak White Ops, jos tyrėjai išsiaiškino, kad už Methbot aferą yra atsakingi Rusijos hakeriai, tačiau daugiau informacijos apie tai neatskleidė, kad nesutrukdytų FTB agentams suimti sukčius.

 

PALIKTI KOMENTARĄ