Ryklio-vaiduoklio debiutas

0
341

Kai dalis žmonių domisi neatpažintais skraidančiais objektais kosmose, mokslininkai, tyrinėjantys vandenynų gelmes, siūlo susipažinti su keisčiausiomis būtybėmis. To pavyzdys – ryklys-vaiduoklis, kurį pagaliau pavyko įamžinti ir specialia kamera.

Kitas jų pavadinimas – chimeržuvės, o artimiausi jiems gyvūnai – rykliai ir rajos, nuo kurių jie atsiskyrė daugiau nei prieš 300 milijonų metų. Nepaisant to, kad chimeržuvės pragyveno tiek dinozaurų, tiek ir žmonių erą, jų gyvenimo būdas daug kam išliko paslaptimi, todėl naujoji filmuota medžiaga yra be galo vertinga.

Pirmieji ryklį-vaiduoklį kamera užfiksavę mokslininkai dirba Monterėjaus įlankos tyrimų institute Kalifornijos valstijoje, JAV. Jie nusiuntė specialius zondus į giliausias vandenyno gelmes ir nufilmavo chimeržuvę. Instituto direktorius teigė, jog šie mokslininkai buvo neįtikėtinai sėkmingi, kadangi įprastai tokius darbus atlieka ne geologai, o biologai.

Chimeržuvė – ypatinga žuvis, kaip ir rykliai savo kūne turinti kremzlines plokšteles. Negana to, šios žuvys neturi dantų ir savo aukas (įvairias kirmėles ar moliuskus) sudoroja burnoje esančių mineralizuotų plokštelių pagalba. Tokia keista išvaizda neužkerta kelio plačiam jų paplitimui vandenyne. Šiuo metu skaičiuojamos net 38 skirtingos jų rūšys.

Dar vienas šių gyvūnų išskirtinumas – chimeržuvės galvos ir priekinė veido dalis padengta kanalų tinklu, kuriuose yra specialūs jutikliai, leidžiantys užfiksuoti judesį ir pastebėti būsimą grobį dviejų kilometrų atstumu. Tokia savybė leidžia rykliams-vaiduokliams visuomet rasti savo auką ir tokiu būdu prasimaitinti.

PALIKTI KOMENTARĄ